Tartalomhoz ugrás

Főmenü:

Jv szabály

Minden mérkőzést hívatásos játékvezetők vezetik.
• A csapatok létszáma  2003-as korosztálynak 8+1,  2004-es, 2005-ös U14-es leány csapat korosztálynak 6+1 fő, 5X2 méteres kapu. LES – a támadó térfélen érvényes a les-szabály.
2006-os, 2007-es korcsoport 4+1 fő 3X2 méteres kapu,
2008-as korcsoport 3+0 fő 2X1méteres kapu.
• Korlátlan számú játékos cserélhető (oda-vissza).
• Cserejátékos csak akkor léphet pályára, ha a lecserélt játékos már lejött.
• Bármely játékos helyet cserélhet a kapussal, ha azt játékvezetőknek bejelentették, s mezt cserélnek.
• Kezdőrúgásból közvetlen gól nem érthető el.
• Bedobásból közvetlenül gól nem érhető el.
• Kirúgás, kidobás lehet a 2004-2005-2006-2007-es és U14 leány korosztályban.
• A 2008-as korcsoportban 3:3 ellen kapus nélkül. A védő játékos nem állhat be a kapuba. Ha a labda az oldalvonalat elhagyta oldalvonal mellől elvégzett berúgással hozzuk a labdát játékba.
Gólt a pálya teljes területéről el lehet érni, gól után lábbal hozható ismét játékba, az alapvonal mögül, ilyenkor az ellenfél félpályáig visszahúzódva kezdi meg a labdaszerzést.
A szögletek nem kerülnek számolásra kisbüntető rúgások nem lesznek. A támadás befejezése végén a támadónak a félpályáig vissza kell állni.
• A 2003-as korcsoportoknál, ha a labda a játékteret az alapvonalon hagyta el kirúgással hozható játékba.
• A kirúgást elvégezheti játékos és kapus is. HA játékban van a labda átrúgható, átdobható a labda félpályán!
• Szögletrúgásnál az ellenfél játékosának a labdától 5- m-re ill.  3m-re kell állni.
• A hazaadást a kapusnak kézzel megfogni nem szabad,
• Az oldalvonalon átszálló labdát 2003-as korosztály bedobással / a többi korcsoport folyamatos támadójáték érdekében a labda lapos passzal hozható játékba, amelyből közvetlenül nem lehet gólt elérni.
Figyelmeztetni kell azt a játékost, aki az ellenfél javára megítélt szabadrúgás esetén nem az előírt távolságban helyezkedik el, ismétlődés esetén 2 perces kiállítással büntethető.
• A játékvezető sárga lap felmutatása mellett figyelmeztetheti a játékosokat, kiállíthatja 2 percre a szabálysértő játékost (e játékos kiállítás után visszaállhat). Piros lap (5 perc) felmutatása esetés a játékos már nem állhat be, helyette más játékos igen. A piros lapot kapó játékos következő mérkőzésen játszhat!
• Győztes mérkőzésért 3 pont, döntetlenért 1 pont jár. A csoportmérkőzések során a helyezések eldöntése:
• Csoportok végeredménye:1. több pont, 2. az azonos ponttal rendelkező csapatok egymás elleni eredmény, 3. (csak) az azonos ponttal rendelkező csapatok gólkülönbsége, 4. azonos pontosok - több rúgott gól
• Helyezésekért folyó mérkőzésen, döntetlen esetén, a pályán lévő játékosok 3-3 büntetőt rúgnak. Ha ez nem hozott döntést, akkor az első hibáig folytatódik a büntetőpárbaj, a csapat többi tagjaival.
• A csapatokat a csoportmérkőzések után játsszák helyosztókat.
• A mérkőzések a kiírt időpontban kezdődnek.
• Melegíteni a pályán nem lehet! Ha valamelyik csapat nem jelenik meg, az ellenfél kapja a 3 pontot! Bármilyen késést jelezzenek a versenyirodának: 06-30 2570-623 vagy 06-70 5574-357.
• A Versenybíróság indokolt esetben megváltoztathatja a mérkőzések időpontját és az esetlegesen elmaradt mérkőzések újrajátszását, elrendelheti.
• Igazolás: Az első mérkőzés megkezdése előtt minden csapatnak ki kell tölteni a jegyzőkönyvet. Ebben fel kell tüntetni a játékosok adatai mellett az állandó mezszámot is. A játékjogosultságot minden csapatnak tudnia kell igazolni a torna bármely időpontjában!
• Diákigazolvány és a TB kártya, vagy az egyesületi igazolás.
• A mérkőzések kezdete előtt a két edző köteles az igazolást bemutatni, ha a másik azt kéri! Ha nem tudja bemutatni, a mérkőzést le kell játszani, de az eredmény csak akkor írható be, ha az igazolást bemutatták 15 percen belül. Ellenkező esetben a 3 pontot a vétlen csapat kapja. Igazolást a mérkőzés végén is kérheti az ellenfél edzője.
• A mérkőző csapatok játék előtt egyeztessék a mezeket.
• Sportszár használata kötelező, sípcsontvédő ajánlatos.
• Amennyiben a játékvezetőt működésében zavarják, a mérkőzés félbeszakítható.
• A Fegyelmi Bizottság határozata ellen fellebbezni nem lehet.
• Vitás esetekben óvással lehet élni a versenybizottságnál. Az óvási díj 5000 Ft.
Ha bármelyik csapat csalást követ el, mérkőzéseit megsemmisítjük, súlyos esetben a csapatot kizárjuk! Óvni közvetlenül a mérkőzés befejezése után (5 percen belül) a zsűri asztalnál lehet. A mérkőzés jegyzőkönyvének hátsó oldalára kell felírni az óvást.